Damjanić tradycja - Damjanić Wines

KONTAKT: +38552654120 visit@damjanic.eu

Wino nie jest produkowany. Jest to tworzenie miłości i pragnienie doskonałości. Komunikacja, jak również i wyrazić słowami. Wino to styl życia.

Historia zaczyna się w początku XVIII wieku, kiedy rodzina Jurković zaczęła sadzić winnice w miasteczku FUSKULIN w pobliżu Poreca na Istrii. Praca, cierpliwość i wytrwałość doprowadziły do pozycji jednej z czołowych winnic w regionie.

W tym czasie większość produkowanych win było dostarczane do Triestu. Jego wysoka jakość była bardzo dobrze przyjmowana przez rynek. Do końca drugiej wojny światowej, rodzina uprawiała 30 hektarów gruntów rolnych, z czego 20 hektarów to były winnice.

Powojenne prądy polityczne w naszym regionie nie tolerowały przedsiębiorczego sposobu prowadzenia działalności gospodarczej. Więc dziedzictwo rodziny zostało zdziesiątkowane i zniszczone. Fakt ten zatrzymał stuletnią tradycję winiarską.

 

Damjanić Rodzina

Po 50 latach przerwy, na początku nowego tysiąclecia, potomkowie, czyli rodzina Damjanić, postanowiła odbudować winnice na tej samej żyznej glebie. Po 10 latach, rodzina Damjanić posiada 7 hektarów winnic i nowoczesną piwnicę.  Młody enolog, Ivan Damjanić inwestuje wyuczoną wiedzę i swoją miłość do produkcji win z gatuków: Malvazija Istrarska, Malvazija Istarska Akacja, Chardonnay, Żółty Muscat, Merlot, Borgonja i Clemente.

Rodzina planuje wznieść więcej winnic, z naciskiem na Malvaziję jako wiodącą odmianę. Plany rodzinne są do podniesienia więcej winnic, z akcentem na Istrii Malvasia jako wiodącej odmiany w tej dziedzinie. Oraz Borgonję (Burgund). Również tradycyjną odmianę Istrii, która w ostatnim czasie została zepchnięta na margines uprawy.

Rodzina Damjanić korzysta z najnowszych technologii w produkcji wina. A wyniki ich pracy mogą można zauważyć po uzyskanych medalach na konkursach krajowych i międzynarodowych. Cel i strategia rozwoju opiera się głównie na tradycyjnym podejściu do jakości tak w winnicy jak i piwnicy

 

Wino Damjanić

 

  Malvazija Istarska

  Malvazija Istarska "Akacija"

  Chardonnay

  Muškat žuti

  Rose Penelope

  Borgonja

  Clemente

 

Czytaj więcej

Galerie

Zapisz się do naszego newslettera!

Fuškulin 50

52440 Poreč

GPS: 45° 10' 53'' N

13°38' 24'' E

Ivan Damjanić

Inżynier wina

+38552 654 120

Nominacje na degustację wysyłają na:

visit@damjanic.eu

Submitting Form...

The server encountered an error.

Uspješno poslano! Hvala!

OBITELJSKO POLJOPRIVREDNO

GOSPODARSTVO DAMJANIĆ IVAN

Fuškulin 50, Fuškulin 52440 POREČ

Matični broj: 50231987

 

IVAN DAMJANIĆ

ERSTE & STEIERMÄRKISCHE BANK d.d...

HR4324020061140268010

Godziny pracy na degustację wina:

PON-PIĄTEK 11:00-19:00,

SOBOTA 10:00-17:00,

NIEDZIELA ZAMKNIĘTE